Ky ilaç bën mrekulli për flokët dhe shikimin

Ky ilaç bën mrekulli për flokët dhe shikimin

Humbja e flokëve dhe shikimi i dobët janë probleme që vijnë si pasojë e procesit të plakjes dhe fatmirësisht ka mjekime që mund të ndihmojnë në ngadalësimin dhe parandalimin e tyre.

Nëse përgatitni vetë në shtëpi një përzierje që ne do t’ua prezantojmë dhe ta konsumoni një lugë gjelle 3 herë në ditë, gjysmë ore para se të hani vaktet tuaja, do ta përmirësoni shëndetin tuaj.

Përbërësit:

3 thelpinj hudhër

4 limona

200 gram vaj i farave të lirit

1 kg. mjaltë

Përgatitja:

Filloni me heqjen e lëkurës së hudhrave. Pasi të keni mbaruar, merrni limonët dhe hudhrat dhe përziejini së bashku.

Shtoni mjaltin dhe vajin e farave të lirit dhe i përzieni derisa të merrni një përzierje homogjene. Hidheni përbërjen në një kavanoz dhe mbajeni në frigorifer./2Media