Beka flet për këngën “1 për krejt”

Beka flet për këngën “1 për krejt”

Ditë më parë Meda dhe Beka publikuan bashkëpunimin e tyre “1 për krejt”. Kënga u prit mirë nga publiku edhe për mesazhin me motive patriotike por edhe për vet faktin se janë bashkuar dy artistë të dashur për audiencën, shkruan rtv21.tv.

I ftuar në emisionin veror “21 Gradë”, Beka ka treguar se ky projekt ka lindur gjatë bisedave pas mbrëmjeve muzikore. Ai ka zbuluar se ky këngë ka ardhur si një  fillim i planit të  projektit të Bekës për 30 vjetorin e karrierës. “Eshtë edhe 30 vjetori i repit shqip që daton para krejt rrepave i gjuhëve në Evropë edhe Meda nuk ka qenë zgjedhje Meda ka qenë definitivisht zgjedhje, ka thënë ndër tjerash Beka.

Ai ka shtuar se me Medën e ka pasur të lehtë të bashkëpunojë pasi që e ka konsideruar si profesionist./21Media