“Shikoni me kë pimë çaj sot''

“Shikoni me kë pimë çaj sot”

Meghan Markel tashmë është rikthyer në punë dhe duket se po bën biznes si zakonisht, megjithëse në Kanada.

Ish-aktorja, një avokate për fuqizimin e grave sot u pa në Qendrën e Grave të Vankuverit ku u fotografua duke buzëqeshur së bashku me stafin. Kjo ishte paraqitja e saj e parë në publik pasi që ajo dhe burri i saj, Princi Harry njoftuan se ata do të tërhiqeshin nga rolet e tyre si mbretëror, raporton Los Angeles Times.

Të dy i ka bashkuar vogëlushja Rene, e cila po argëtohet në prani të prindërve në malet me borë të Bansko-s.

“Shikoni me kë pimë çaj sot! Dukeshën e Sussex-it, Meghan Markle, na vizitoi sot për të diskutuar çështje që prekin gratë në komunitet”, shkruhej në përshkrimin e fotografisë që Qendra ndau me ndjekësit e saj në Facebook.

Mbretëresha Elizabeth II i dha bekimin e saj çiftit të ri në fillim të kësaj jave, megjithëse reagimi i saj i befasuar tregoi se ende duhej të punohej shumë në mënyrë logjike.

Markle ka jetuar më parë në Kanada, ku kishte punuar si aktore në serialin “Suits”, dhe i kaloi pushimet atje. Ndërkohë, Harry, vëllai William dhe babai i tyre, Princi Charles, mbajtën një samit krize me mbretëreshën të hënën në Sandringham për të diskutuar për përçarjen dhe si do të kalojë familja mbretërore nga ajo. Markle pritej të futej në takim, por ajo raportohet se nuk mori pjesë. /21Media