Nis konferenca e Ballkanit Perëndimor

Nis konferenca e Ballkanit Perëndimor

Në kuadër të procesit të Berlinit në Poznan të Polonisë po zhvillohet Konferenca e Ballkanit Perëndimor, e cila synon të ndihmojë gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të anëtarësohen në BE. E ftuara kryesore e kësaj konference, është kancelarja gjermane, Angela Merkel. Kosova në këtë takim, përfaqësohet nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli./21Media