Sipas Vidalit, të gjithë duhet përfituar nga Messi

Sipas Vidalit, të gjithë duhet përfituar nga Messi

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal pas përfundimit të ndeshjes së mbrëmshme me të Barcelonës me Real Valladolid me rezultat 5:1, tha se superylli Lionel Messi është “nga një planet tjetër” pasi  argjentinasi ka pasur një performancë të jashtëzakonshme.

Messi shënoi dy gola dhe dy asiste ndërsa kampionët e La Ligës mposhtën Valladolid 5-1 në ‘Camp Nou’ të martën.

Bën një ndryshim me Leo duke i dhënë të gjithë cilësinë e tij. Kur ai është si ky, ekipi e ndjen atë”, tha Vidal.

Arturo tha se Messi çdo ditë po arrin ta befasoj klubin, dhe se të gjithë duhet përfituar nga ai.

Ne e shohim atë çdo ditë, por ai na befason çdo ditë. Leo është nga një planet tjetër. Ne jemi të lumtur, ne fituam dhe skuadra u ndje mirë. Unë nuk kam asnjë fjalë për të folur për Leo. Ju duhet të përfitoni nga kjo dhe të përfitoni nga ai”, deklaroi ai.

Si lojtari më i mirë në botë, Messi është vlerësuar nga shumë komentues, trajnerë dhe lojtarët si futbollisti më i madh i të gjitha kohërave. /21Media