Transferimi i brazilianit

Transferimi i brazilianit

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka menduar se ylli i PSG-së, Neymar do të transferohej në Real Madrid. Këtë e bëri të ditur vetë Messi.

Argjentinasi ka thënë se ka menduar që Neymar do t’i bashkohej “Los Blancos”, nëse do të dështonte transferimi në “Camp Nou”.

Mendova se Neymar do të transferohej në Real, nëse nuk do transferohej këtu. Dëshironte largimin dhe këtë gjë e ka treguar. Mendova që Florentino Perez dhe Reali do të bëjnë ndonjë gjë për ta transferuar”, deklaroi Messi.

Braziliani e ka bërë të qartë se dëshiron të largohej nga klubi francez gjatë afatit kalimtar dhe të dy gjigantët spanjoll ishin të lidhur me lojtarin./21Media