Rrëzon nga froni Floyd Mayweather

Rrëzon nga froni Floyd Mayweather

Lionel Messi ishte atleti më i paguar në botë gjatë vitit të kaluar, njoftoi revista “Forbes”.

Mesfushori i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi rrëzoi nga froni boksierin, Floyd Mayweather si sportisti më i paguar në botë, duke arritur një pasuri prej 127 milionë dollarë.

Gjithashtu, Messi ka lënë prapa rivalin e tij, Cristiano Ronaldo. Ylli portugez, mbante vendin e dytë me të ardhura prej 109 milionë dollarësh.

Sulmuesi i Brazilit dhe Paris Saint-Germain, Neymar përfundoi në vendin e tretë me pasuri prej 105 milionë dollarë.

Ndërsa, vendin e katërt e zuri ylli i boksit, Saul “Canelo” Alvarez me 94 milionë dollarë./21Media