Reagon presidenti

Reagon presidenti

Teksa Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën e së enjtes të debatohet për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, vjen dhe reagimi nga kreu i shtetit.

Sot në orën 16:00 Meta do të mbajë një konferencë për mediat, një ditë pasi firmosi zyrtarisht dekretin për anulimin e datës së zgjedhjeve vendore.

Ndryshe, gjatë seancës së të enjtes pritet të debatohet rreth 5 orë për mocionin. Mazhoranca e cilësoi dje vendimin e Metës një akt të pavlefshëm në tejkalim të kompetencave./21Media

Kuvendi debaton për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës

Meta në konferencë të jashtëzakonshme: Pse anulova 30 qershorin