Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot me vranësira të pjesshme të cilat mund të sjellin edhe riga të izoluara shiu.

“Reshje shiu të intensitetit mesatar dhe lokalisht të intensitetit të lartë pritet të ketë javën e ardhshme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Po ashtu bëhet e ditur se shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales dhe se do të fryjë erë kryesisht nga verilindje me shpejtësi./21Media