Reprezentuesi zvicerian thuhet të jetë transferimi i tretë i Milanit gjatë verës, pas ardhjeve të Mateo Mussachio-s dhe Franck Kessie-s

Reprezentuesi zvicerian thuhet të jetë transferimi i tretë i Milanit gjatë verës, pas ardhjeve të Mateo Mussachio-s dhe Franck Kessie-s

Milan kanë konfirmuar se mbrojtësi i majtë i Wolfsburg-ut Ricardo Rodriguez do të arrijë në San Siro në të ardhmen e afërt, shkruan rtv21.tv.

Agjenti i futbollistit zviceran e konfirmoi javën e kaluar se mbrojtësi ishte në bisedime me gjigantët e Serie A, por Milan veçse e konfirmuan tashmë, me një video vendosur në Twitter, ku shkruan shpejtë, dhe në video janë inicialet e futbollistit, duke u ndërruar nga ngjyrat e Wolfsburg-ut në ato të Milan-it, dhe poshtë inicialeve shkrimi “po vjen”./21Media