AC Milan ka hyrë në garë për sulmuesin e Juventusit, Mario Mandzukic

AC Milan ka hyrë në garë për sulmuesin e Juventusit, Mario Mandzukic

Kroati është duke kërkuar largimin nga Torino, pasi nuk është zgjedhur nga trajneri Mauizio Sarri, për të luajtur në Ligën e Kampionëve.

Të interesuara për Mandzukic janë gjigantët evropian Manchester United, Inter dhe Milan.

Sipas disa spekulimeve “Djajtë e Kuq”, duan me patjetër ta blejnë sulmuesin në afatin dimëror pasi nuk kanë qendërsulmues, ndërsa “Neurazurët”, po e shohin kroatin si lojtari i duhur që do të luaj afër Lukakut.

Vendimi se në cilin klub do të luaj varet nga vet lojtari, pasi ka thënë se nuk dëshiron të qëndroj te “Zonja e Vjetër”.