Bakayoko pritet të largohet nga Chelsea gjatë këtij afati kalimtar

Loading...

Bakayoko pritet të largohet nga Chelsea gjatë këtij afati kalimtar

Klubi italian synon të përforcohet për sezonin e ri në Serie A. Tiemoue Bakayoko pritet të largohet nga Chelsea gjatë këtij afati kalimtar, ndonëse vetëm një vit më parë ai erdhi në Stamford Bridge nga Monaco.

Për francezin ka shprehur interesim Milani, që i ka kërkuar “Bluve” në huazim lojtarin me të drejt blerjeje në fund të stinorit.

Trajneri Maurizio Sarri nuk e ka në plan Bakayokon dhe oferta e Milanit mund t’i bind drejtuesit e Chelseat ta lejojnë futbollistin që të shkojë në një skuadër ku ai mund të luajë më shumë.