Milani mposht Veronën

1 min read

Milani ka fituar edhe tre pikë të rëndësishme në luftën për titull pasi ka triumfuar ndaj Veronas si mysafir me rezultat 3-1.

Milani e filloi mirë ndeshjen duke e dominuar atë si dhe duke krijuar raste të mira për gol.

Kjo fitore e rikthen Milanin në vendin e parë me 80 pikë, dy më shumë se Interi kur janë edhe dy ndeshje deri në mbyllje të kampionatit italian, Serie-A./21Media