Rusja synon të vendos rekord

Rusja synon të vendos rekord

Modelja Ekaterina Lisina, është zyrtarisht femra më e gjatë në Rusi. Ish-basketbollistja nga Penza, tani dëshiron që të vendos rekordin për të qenë modelja më e gjatë në botë.

Sipas mediave ndërkombëtare, Lisina 29 vjeçare është 2.06 metra, ndërsa rekordi për momentin mbahet nga modelja Amazon Eve e cila është 2.03 metra.

“Unë dua të futem në Librin e Rekordeve si modelja më e gjatë në botë, gjithashtu mendoj se këmbët e mia janë më të gjata dhe gjithashtu mund të thyej rekord,”ka thënë Lisina./21Media