Haradinaj: Dialogu kishte ngecur para se të vendosej taksa.-Ahmeti: Në Bruksel mendohet se dialogun e ka bllokuar Kosova

Haradinaj: Dialogu kishte ngecur para se të vendosej taksa.-Ahmeti: Në Bruksel mendohet se dialogun e ka bllokuar Kosova

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogherini ka përsëritur qëndrimin e saj tashmë të njohur, se dialogu Kosovë-Serbi nuk do të rifilloj derisa qeveria e Kosovës të mos e heqë taksën ndaj mallrave serbe dhe atyre nga BH. I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryeministrit Haradinaj i cili ka thënë se, “Dialogu kishte ngecur shumë kohë para se të vendosej taksa’’ dhe Mogherini është fajtore për mungesë të transparencës në këtë proces./21Media