McGregor ushtron profesion mbi një të moshuar

McGregor ushtron profesion mbi një të moshuar

Ngjarja kishte ndodhur në prill mirëpo pamjet nuk janë publikuar deri më tani.

McGregor u kishte ofruar pije falas personave që ishin të pranishëm në një lokal mirëpo njëri nga të pranishmit i kishte refuzuar pijen e ofruar nga ai.

Për këtë arsyje McGregor e goditi të moshuarin, viktima e kishte paraqitur rastin në polici dhe pas marrjes në pyetje Conor u la i lirë.

Vitin e kaluar Conor McGregor u dënuar për çrregullim publik pasi theu një dritare autobusi.

Boksieri 31-vjeçar u mposht nga kampioni rus në vitin e kaluar në kuadër të UFC 229 ndaj Khabib Nurmagomedovit, e cila ishte njëra ndër ndeshja që ka bërë më së shumti në karrierën e tij.

Komisioni Sportiv në Nevada ka vendosur që të suspendojë në afat të pacaktuar Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor për përleshjen që ndodhi pas meçit të 6 tetorit në Las Vegas./21Media