Njëriu që i shpëtoi rrufesë

Njëriu që i shpëtoi rrufesë

Ky është një nga momentet tronditëse kur një person goditet nga rrufeja në Karolinën e Jugut, duke ia larguar çadrën nga dora.

Romulus McNeill është parë në video duke ecur nëpër një stuhi shiu duke u strehuar nën një çadër.

Sekondat në video, McNeill është parë duke lëvizur çelësat në dorën e djathtë, ndërsa është duke shkuar drejt makinës së tij dhe rrufeja bën që ai të lëshojë çadrën.

Në regjistrimin nga një ekran i pamjeve të mbikqyrjes, njëriu më fatlum është parë duke reaguar në shok, pasi rrufeja ia heq çadrën nga dora, transmeton rtv21.tv.

Ndërsa ai pa zë merr çadrën mbrapa.

Përdoruesit e mediave sociale po bëjnë shaka se ai është aq me fat dhe duhet të luante llotarinë.

Burri i cili u godit madje e kishte menduar mundësinë e goditjes nga rrufeja pak para se të dilte.

“Ndjeva tronditje. Ishte thjesht një lloj çmendurie. Unë thjesht përpiqesha të shkoja në shtëpi dhe të merrja diçka për të ngrënë”, ka thënë ai./21Media