Montpellier HB mposht Vardarin me rezultat të ngushtë

Montpellier HB mposht Vardarin me rezultat të ngushtë

Skuadra Montpellier HB është kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve sot pasi mposhti  Vardarin me rezultat 29: 28.

Ekipi francez Montpellier HB në finale e cila do të mbahet nesër në ora 18: 00, do të përballet po ashtu me ekipin francez me NBC Nantes.

Ekipi i fundit poashtu sot mposhti Paris Saint me rezultat 32: 28.

Gjithashtu nesër dy ekipet tjera gjysmëfinale, dhe do të luftojnë për vendin e tretë.

Këto ndeshje e po ashtu edhe tjerat në vijim transmetohen drejtëpërdrejt në RTV 21 plus./21Media