Morena e ka bumbur nënë vite më parë

Morena e ka bumbur nënë vite më parë

Këngëtarja Morena Taraku, nënën e saj e ka humbur kur ka qenë shumë e r,  kështu më pas ajo mori kujdesin maksimal nga babai i saj

Morena ka treguar në disa intervista se ka qenë shumë e lidhur me të ëmën, dhe se humbja e saj për të do të mbetet momenti më i keq i jetës, shkruan rtv21.tv

Këngëtarja jo rrallë herë publikon gjëra në lidhje me mungesën e nënës së saj.

Morena në Instagramin e saj në Insastory,  ka publikuar një fotografi teksa shihet se ajo ka bashkuar gjysmën e fytyrës së saj,  me gjysmën e fytyrës së nënës së saj të ndjerë. Mbi fotografi ajo kishte shkruar ”Urime ditëlindjen gjysma ime”.

Kujtojmë se, Morena edhe përmes këngës ka nxjerrë dhimbjen dhe dashurinë që ndjen për gjysmynë e saj. Ajo në vitin 2016 ka lansuar një këngë të cilën ia ka dedikuar nënës së saj, të titulluar “Lule”, të cilës i ka realizuar edhe një videoklip./21Media