Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik (IHMK) njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me reshje të shiut.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius.

Po ashtu bëhet e ditur se do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11m/s./21Media