Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga -3 deri në 4 gradë celsius, në zonat e ulëta nga 5 në 13 gradë celsius dhe në zonat bregdetare nga 9 në 14 gradë celsius.

Era do të fryjë në drejtim verior me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 1 deri në 9 gradë celsius dhe në zonat e ulëta nga 5 në 11 gradë celsius.