Moti mbi vendin tonë

Moti mbi vendin tonë

Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi deri 13m/s./21Media