Vikendi këtë javë i vranët dhe me diell

Loading...

Vikendi këtë javë i vranët dhe me diell

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës njofton se gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

”Vranësirat ditën e diel  vende-vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje lokale shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius”, njofton IHMK.

Sipas parashikimeve të Institutit, shtypja atmosferikedo të  mbetet normale por jo stabile, si dhe do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi deri 8m/s./21Media