Çfarë moti pritet të mbajë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

Çfarë moti pritet të mbajë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

Gjatë javës së ardhme mbi vendin tonë do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Në viset malore dhe për gjatë tyre, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.