Temperaturat më të larta deri në 33°C

Temperaturat më të larta deri në 33°C

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 31-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes,thuhet në raportin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës./21Media