Mot i kthjellët dhe me vranësira

Mot i kthjellët dhe me vranësira

Gjatë ditës së mërkurë, moti në Shqipëri parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare gjatë orëve të mesditës në zonën e Jugut dhe atë të Qendrës.

Era do të jetë me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-10m/s. Deti i forcës 3 me lartësi vale 1.5 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore              17°/25°C

Vendet e ulta                20°/33°C

Vendet bregdetare      21°/31°C