Temperatura maksimale do të arrijë deri në 36 gradë

Temperatura maksimale do të arrijë deri në 36 gradë

Moti në Maqedoni sot do të jetë i ndryshueshëm dhe i freskët ndërsa, në jug-perëndim të vendit do të ketë shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 18 gradë Celsius kurse maksimalet do të arrijnë deri në 36 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugu, veriu dhe jug-veriu.

Niveli i UV indeksit do të jetë 6.