Mot i vranët e me mundësi reshjesh

Mot i vranët e me mundësi reshjesh

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor.

Temperaturat ditore do të lëvizin prej 2 deri 9 gradë Celsius.

Moti në Shkup do të jetë i ngjashëm, me temperaturë maksimale deri 8 gradë Celsius.