Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës  ka njoftuar se të premten parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe në viset kodrinoro-malore do të ketë kushte për fjolla të lehta bore. Të shtunën parashihet mot me intervale me diell.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesish nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s./21Media