Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-21 gradë Celsius

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejt 137si deri 8 m/s./21Media