Çfarë moti do të mbajë gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë?

Çfarë moti do të mbajë gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë?

Sot pas një mëngjesi shumë të freskët,me një ngricë të lehtë në mëngjes, pjesërisht me diell dhe me mot të thatë, gjatë ditës pritet një rritje e lehtë e temperaturave të ditës.

Temperatura minimale është 2°C deri 9°C kurse ajo më e larta e ditës deri në 23°C.
Era e dobët në juglindje dhe lindje.

Parashikimi për ditët në vijim:

Të hënën, me re kurse nga perëndimi te cilat do te sjellin te reshura te shiut. Në zona të tjera moti do të jetë i thatë dhe pjesërisht i vrenjtur me intervale me re.

Të martën pritet mot me vranësira dhe me shi.

E mërkura do të jetë e thatë dhe kryesisht me diell me vranësira. /21Media