Mot i kthjellët dhe me vranësira

Mot i kthjellët dhe me vranësira

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka njoftuar se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Juglindje 1-8 m/sek, përgjatë vijës bregdetare erë me shpejtësi 10-12 m/s.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 0-1 me lartësi vale 0.4-1.2 metër.