Do të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Do të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Temperaturat minimale dhe maksimale mbeten të ngjashme, por në fushat barike do të ketë rritje të lehta.
Indeksi UV mbetet në vlerat e rrezikut, prandaj kontakti me diellin nga ora 10-17 mundësisht të jetë sa më i kufizuar. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes, thuhet në Raportin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës./21Media