Mustafa ka thënë se fitorja e Macron është sukses i madh për vet shtetin francez, Evropën por edhe Kosovën

Mustafa ka thënë se fitorja e Macron është sukses i madh për vet shtetin francez, Evropën por edhe Kosovën

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka uruar centristin Emmanuel Macron për triumfin në presidencialet franceze.

Mustafa përmes twitterit ka thënë se fitorja e Macron është sukses i madh për vet shtetin francez, Evropën por edhe Kosovën.

“Urime për Presidentin @EmmanuelMacron. Sukses i madh për #Francën dhe Evropën, lajm i mirë edhe për rajonin tonë dhe #Kosovën”, ka shkruar Mustafa në gjuhën frënge në twitter.