Në kuadër të gjiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve Velux, po zhvillohet ndeshja Orlen Wisla Plock – MOL-Pick Szeged

Në kuadër të gjiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve Velux, po zhvillohet ndeshja Orlen Wisla Plock – MOL-Pick Szeged

Ndeshja filloi në ora 16:00. Pas 30 minutave të para, epërsia i takon MOL-Pick Szeged-it, me rezultat 12:15 , megjithëse ishte një pjesë shumë e barabartë e me rezultat të përafërt deri në fund, shkruan rtv21.tv.

Skuadra mysafire tregoi forcën e saj në minutat e fundit, duke arritur epërsinë prej tre golave, mirëpo kanë mbetur edhe gjysmë ore lojë për të përfunduar ndeshja dhe për të dalë fituesi.

Këtë ndeshje mund ta ndiqni Live në RTV 21 Plus./21Media