Veprimi i një pasagjereje në aeroplan që habiti të gjithë

Veprimi i një pasagjereje në aeroplan që habiti të gjithë

Ky është momenti bezdisës kur një pasagjere në një aeroplan hapi derën e daljes së urgjencës para ngritjes, sepse ajo gjeti kabinën ‘tepër e mbushur, e pa ajër’.

Të hënën, fluturimi “Xiamen Airlines MF8215” ishte në pistë kur ekuipazhi u njoftua për shkeljen e madhe të sigurisë.

Budallallëku i një gruaje të panjohur shkaktoi frikë ndaj udhëtarëve, transmeton rtv21.tv.

Më pas oficerët arrestuan pasagjeren përpara se avioni të nisej për në Lanzhou të Kinës.

Gruaja që raportohet se ishte e moshës së mesme, e kishte kapur levën dhe kishte hapur derën për të lënë ca ‘ajër të pastër të hynte’, megjithëse ata ishin paralajmëruar të mos e preknin atë.

Pamjet që u shpalosën pas marifetit të gruas tregojnë se ekuipazhi i ngul sytë në derë me mosbesim ndërsa ata punonin.

Ndërsa një pasagjer i ulur pranë daljes duket se shikon anën qesharake dhe buzëqesh, një tjetër tundje duket u irrituar dhe shtrëngon kokën.

Video është shikuar mbi 18 milionë herë në mediat sociale.

Policia e aeroportit Wuhan nuk ka lëshuar ende emrin ose moshën e pasagjeres dhe është e paqartë nëse ajo përballet me një ndalim të pacaktuar udhëtimi për atë incident.

Në dhjetor të vitit 2014, një pasagjer në një fluturim tjetër “Xiamen Airlines” u arrestua për një vepër të ngjashme./21Media