Kosova nikoqire e ndeshjeve dhe ngjarjeve  të mëdha

Kosova nikoqire e ndeshjeve dhe ngjarjeve  të mëdha

Në javën e ardhshme, hendbolli kosovar, shënon aktivietet të mëdha në arenën ndërkomëbëtare. Në kuadër të fazës së dytë kualifikuese për EURO 2020, me 10 prill prej orës 19:15 në pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, Përfaqësuesja A e Kosovës ( meshkuj)  përballet me Izraelin, ndërsa ndeshja e kthimit me 14 prill në Izrael. Për të qenë sa më të përgatitrur skuadra jonë, është në fazë të shkurtër përgatitore në Turqi, ku me 6 dhe 7 prill me kombëtaren nikoqire do t’i zhvilloj dy duele kontrolluese.

Kosova do të jetë nikoqir i një ngjarje të veqantë të hendbollit botëror. Prej 10 deri me 14 prill në Prishtinë organizohet gara IHF Trophy Intercontinetal për grupmoshta U19 dhe U21.

Në konkurrencën e U21 pjesëmarrës do të jenë: Kosova, Paraguaji, Nigeria, Taipei, SHBA dhe Australia.

Ndërsa U 19 Kosova, Paraguaji, Nigeria, Taipei, Kanadaja dhe Zelanda e Re.

Këto aktivitete do të përcjellen dhe transmetohen nga medium ynë RTV 21./21Media