E diela e Capos

E diela e Capos

Reperi i njohur shqiptar, Capital T, është në përgatitje të albumit i cili pritet që të lansohet në fillim të vitit 2020, shkruan rtv21.tv

Këtë të diele, Capital T ka vendosur që të punojë për albumin e ri, mirëpo jo në studio, por në një ambient më të veçantë.

 

View this post on Instagram

 

Weekend Vibes 🎶 #AlbumDiaries #OnTheMaking 🔥🔥🔥🔥

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Ndryshe, Capital T në shtator mbajti koncertin e tij të parë recital në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë.

 

View this post on Instagram

 

— Kurr mos hiqni dore nga andrrat, faleminderit @albanskenderaj @majkaveli e @ylllimani qe e ndate skenen me mu do jem aty per ju sa here ju duhem faleminderit @connext_albania dhe faleminderit ekipit me t’cilet jemi lidh si nje familje sepse punuam me zemer dhe suksesi s’eshte vetem i imi edhe pse koncerti ishte i imi. faleminderit krejt juve qe ishit aty dhe deshmuat se shqiptaret kan potencial te organizojne dicka te nivelit boteror pa asnje gabim, jam shume i lumtur qe ne e beme kete gje dhe uroj qe te kete edhe shume koncerte tjera nga koleget e mi qe shume prej tyre krijojn muzike fantastike 🙏🏻 kisha pase qef me m’tregu ne komente si e keni perjetu #TIMECAPSULE experience dhe faleminderit qe u bete pjese e endrres time. Ju dua KAPO

A post shared by Capital T (@truekapo) on

“Hala” është projekti i fundit muzikor nga Capital T në bashkëpunim me reperin e njohur, Majk. Kënga e publikuar më 6 nëntor ka arritur mbi një milion klikime në Youtube./21Media