Ndeshja Prishtina- Fola Esch po zhvillohet në Luksenburg

Loading...

Ndeshja Prishtina- Fola Esch po zhvillohet në Luksenburg

Edhe pse Prishtina është duke zhvilluar lojën si mysafir, nënkampioni i Kosovës po mbështetet nga një numë ri madh i tifozëve shqiptar.

Në tribunat e stadiumit, më shumë po valojnë flamuj kombëtar shqiptar, ai i tifozëve Plisa dhe i Kosovës, se sa flamuj të klubit vendas Fola Esch.Prishtina është duke e zhvilluar në Luksemburg lojën e parë kualifikuese në Ligën e Evropës. Takimi kthyes do të luhet në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë