Në vitin 2017 për 222 milionë euro Neymar la Barcelonën

Në vitin 2017 për 222 milionë euro Neymar la Barcelonën

Ylli brazilian, Neymar është penduar për largimin nga Barcelona.

Adriano Correia, ish lojtar i Barcelonës, ka zbuluar një bisedë që ka pasur me Neymarin, lojtarin më të shtrenjtë në histori të futbollit.

Neymar në vitin 2017, për 222 milionë euro la Barcelonën për t’iu bashkuar PSG-së në Francë.

Vendimi për të lënë Barcelonën, nuk ka dalë të jetë i qëlluar për Neymar, që tani duket se është penduar.

“Unë kam folur me Neymar rreth tri javë më parë.Të gjithë ne që kemi qenë në Barcelonë dhe jemi larguar, ndjejmë keqardhje, ai edhe më shumë”, ka thënë mbrojtësi për ‘Cadena Ser”, ka deklaruar Adriano.

Adriano ishte për disa vite pjesë e Barcelonës, para se të largohej në drejtim te Turqisë, te skuadra e Besiktas.