Një shtëpi unike

Një shtëpi unike

Të jetosh në një kontenier në mes të shkretëtirës nuk mund të tingëllojë si ideja e të gjithëve për argëtim, por prisni derisa ta shihni këtë krijim mahnitës nga projektuesi i bazuar në Londër, James Whitaker.

Kjo shtëpi është 200 metra katrorë, e cila përfshin një kuzhinë, një dhomë pritjeje dhe tre dhoma gjumi, është bërë nga disa kontejnerë të bashkuara të vendosur në kënde të ndryshme, duke krijuar iluzionin e një lule në shkretëtirë ose një strukturë më shumë e ngjashme me një botë tjetër.

Është projektuar për një prodhues filmash të paidentifikuar që ka një pasion për të ushqyer projektet krijuese, transmeton rtv21.tv.

Shtëpia e quajtur ‘Joshua Tree Residence’ do të ndërtohet në parcelën e klientëve prej 90 hektarësh në Kaliforni dhe ndërtimi është planifikuar të fillojë vitin e ardhshëm. Sapo mbaruar, vendbanimi, i cili do të jetë energjia diellore nga panelet në çatinë e garazhit, do të ofrojë pamje mahnitëse në të gjithë peisazhin përreth, nga shumë dritare dhe kuvertë e madhe prej druri./21Media