Ngjarjet kryesore të paralajmëruara për ditën e sotme

Loading...

Ngjarjet kryesore të paralajmëruara për ditën e sotme

Me rastin e grevës në arsim, kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, që është edhe kryetar i Këshillit Qendror Grevist, do të jetë në Shkollën Fillore “Xhemail Mustafa”. (Shkolla filore “Xhemajl Mustafa” në Prishtinë, ora 07:40)

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri do të pres në takim dekanët e fakulteteve juridike të universiteteve publike. (Ndërtesa e Ministrisë së Drejtësisë, ora 09:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi. (Kuvendi i Kosovës, Salla N 204, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Integrime Evropiane. (Kuvendi i Kosovës, Salla N 302, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. (Kuvendi i Kosovës, Salla N 10, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim dhe Shkencë. (Kuvendi i Kosovës, Salla N 303, ora 11:00)

Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së, Sakip Imeri do të mbajë konferencë. (Zyra qendrore e ATK-së, ora 11:00)

Galeria Kombëtare e Kosovës organizon konferencën “Tejkalimi i kufijve dhe rinjohja përmes artit”. (Galeria Kombëtare, ora 11:00)

Për të pestën herë në Kosovë organizohet fushata vetëdijësuese mbarëkombëtare “Një miliard në këmbë”. (Tek Teatri Kombëtar, Sheshi Skenderbeu, ora 12:00)

Nënshkruhet Marrëveshja e Bashkëpunimit mes Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)

GmbH dhe Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. (Salla e Këshillit, Fakulteti i Edukimit, ora 13:00)

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj viziton Komunën e Ferizajt, ku do te takohet me kryetarin e Ferizajt, Agim Aliu. (Zyra e kryetarit, ora 13:00)

Me rastin e grevës në arsim, kryetari i  SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, do të jetë në Shkollën “11 Marsi” në Prizren. (Ora 13:20)

Mnistri i Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu mbajnë konferencë. (Komuna e Ferizajt, ora 13:40)

Zëvendësdrejtori menaxhues i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang pritet në takim nga ministri i Financave Bedri Hamza. (Ndërtesa e Qeverisë, kati 11,  ora 16:00)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pret në takim Chris Danielson, drejtor i përgjithshëm për zgjerim dhe Thomas Mayr Harting, drejtor i përgjithshëm i shërbimit evropian për veprim të jashtëm. (Kabineti i kryeparlamentarit, ora 16:00)

Arrin delegacioni i Malit të Zi në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” . (Ora 16:00)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj organizon pritje me nderime shtetërore për kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 16:30, vetëm pamje)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, mbajnë konferencë. (Objekti i Qeverisë, Salla P38, ora 17:45)