Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vend

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vend

​Përfaqësues të Komunës së Drenasit dhe Lëvizjes Vetëvendosje bëjnë homazhe tek varri i heroit të kombit, Fazli Grajqevci. (Fshati Sankoc, ora: 09:00)

Në kuadër të ditës së dytë të Hardh Fest, hapet panairi i rrushit, verës, rakisë dhe gastronomisë. (Rahovec, ora 10:00)

Me rastin e 21-vjetorit të rënies së heroit të Kosovës, gjeneralmajor Skënder Çeku, bëhen homazhe në Loxhë (ora 11:00) dhe në Gllogjan (ora 12:00)

Në përvjetorin e 55-të të rënies së mësuesit dhe ideatorit të lëvizjes kombëtare Fazli Grajqevci, mbahet orë përkujtimore. (Biblioteka Kombëtare, ora:12:00)

Në kuadër të ditës së dyë të Hardh Fest, mbahen garat në shtrydhjen e rrushit. (Rahovec, ora: 14:30)

Për të shënuar konceptin “Singing to the River” në kuadër të Autostrada Biennale mbahet performanca në piano e Malik Halçe. (Rr. “Vatrat Shqiptare”, Prizren, ora: 20:00)

Në kuadër të ditës së dytë të Hardh Fest, mbahet koncerti Pop/Rock dhe me DJ. (Rahovec, ora 20:00)