Ngjarjet që shënojnë ditēn e sotme në vend

Ngjarjet që shënojnë ditēn e sotme në vend

Mbahet greva e punëtorëve të ANP “Adem Jashari”. (Aeroport, ora 08:00-10:00)

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala takohet me ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi. (MTI, ora 09:30. Pas takimit mbahet konferenca për media në hollin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë)

Mbahet tryeza me temën “Gjendja e prodhimit në Kosovë”, organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë. (Hotel ‘Sirius’, ora 09:55)

Fillon implementimi i programit “Shkollat e Shekullit 21”, i cili mbështetet nga Qeveria e Britanisë. (Salla e Kuvendit Komunal Gjilan, ora 11:00)

Samsung lanson telefonin Samsung Galaxy Note 10. (Hotel ‘Swiss Diamond’, Prishtinë, ora 11:00)

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) shpalos të gjeturat e hulumtimit pilot mbi transparencën e kryeqyteteve evropiane, ku mes 27 kryeqyteteve evropiane është vlerësuar edhe Prishtina. (Salla e konferencave të KDI rr. ‘Bajram Kelmendi’, nr. 45, Prishtinë, ora 12:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka takohet me anëtarin e Parlamentit britanik, John Grogan. (Shtëpia e Bardhë, ora 13:00. Pas takimit mbahet konferenca për media)