Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë

Vazhdon greva e punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari”. (Ora 08:00-14:00)

Ministri në detyrë i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Muzafer Shala dhe kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli nënshkruajnë memorandum të bashkëpunimit për rregullimin e objektit Mulitifunksional Inovativ në Shtime. (Ministria e Punëve të Jashtme kati 3, rr. “Luan Haradinaj”, Prishtinë, ora 10:00)

AKP mban ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve përmes Likuidimit nr.49. në të cilën janë 132 asete. (Hotel “Grand”, ora 10:00)

OJQ Artium Edora – ArtEU (Prishtinë/Pejë/Gjakovë) mban konferencë për shtyp në lidhje me zhvillimin e edicionit të 8-të të Akademisë Muzikore Verore Evropiane – ESMA 2019. (Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani” Prishtinë, ora 11:00)

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, merr pjesë në fillimin e punimeve në rrugën Budisalc-Zllakuqan i Klinës. (Zllakuqan ( pranë përmendores së Kolë Mirditës, ora 11:00)

Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj takohet me ministrin në detyrë të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi. (Zyra e kryetarit, ora 11:00, vënia e gurthemelit të Shkollës Fillore “Heronjtë e Dukagjinit” në Gllogjan, ora 11:30, inspektimi i punimeve në objektin përcjellës të Shkollës Fillore “Isa Boletini” në Isniq , ora 12.00)

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti dhe nënkryetari Muhedin Nushi do të mbajnë konferencë për media. (Objekti i vjetër i Komunës, ora 11.30)

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj pret në takim një delegacion prej 60 studentësh të programit Akademia Verore, nga shtete të ndryshme të botës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 12:30)

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj inspekton punimet në Qarkoren e qytetit (lokacioni magjistralja Gjakovë – Prizren), Lumi Krena (lokacioni tek shkolla e muzikës “Prenk Jakova”), Hyrje-daljet e qytetit (magjistralja Gjakovë – Prishtinë, ora 17.00)

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj takim me bizneset (Restaurant “La Villa”- Shkugëz, ora 17.30)

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj takim me sportistët (Stadiumi i qytetit “Vëllaznimi” Gjakovë, ora 18.30)

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj kafe rasti me qytetarë (Çarshia e vjetër, Gjakovë, ora 19.30)