Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë

Këshillit Prokurorial të Kosovës mban takimin e radhës. (Objekti i Prokurorisë së Shtetit, ora 10:00)

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, do të mbajë konferencë. (Selia e Nismës, ora 10:00)

Kuvendi Komunal i Prishtinës mban mbledhje. (Kuvendi Komunal, ora 10:00)

Organizata e veteranëve të luftës së UÇK-së, bën homazhe me rastin e 21 vjetorit të rrënjës së dëshmorit Sadri Shaban Lokaj. (Kompleksi i dëshmorëve në Gllogjan, ora 11:00)

Parti FJALA hap fushatën parazgjedhore në Mitrovicë. (Para Emona Center në qendër të Mitrovicës, ora 11:00)

Qendra për Art dhe Komunitete – Artpolis me qëllim të mbledhjes së fondeve, organizon ekspozitën shitëse “Rruza t’zemrës”. (Menza Ramiz Sadiku në qytezën Pejton, ora 13:00)

PDK mban tubim me qytetarët e Komunës së Shtërpcës. (Shtëpia e Kulturës, ora 14:00)

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani bën homazhe te Kompleksi Memorial në Reqak. (Ora 14:00)

LDK mban tubim në Suharekë. (Palestra “13 Qershori”, ora 15:00)

PDK mban tubim me qytetarët në Hanin e Elezit. (Shtëpia e Kulturës, ora 15:30)

Nisma Socialdemokrate mban tubim elektoral në Shtime. (Shtëpia e Kulturës, ora 15:45)

Mbahet debat me kandidatët e partive politike në Obiliq, për të diskutuar mbi të ardhmen e termocentralit “Kosova e Re” si dhe mbi ndryshimet klimatike. (Shtëpi e Kulturës në Obiliq ”Xhavit Haziri”, ora 16:00)

PDK mban tubim me qytetarët në Kaçanik. (Shtëpia e Kulturës, ora 16:30)

LDK mban tubim në Dragash. (Hotel “Meka”, ora 17:00)

PDK mban tubim qendror me qytetarët e Ferizajt. (Palestra e Sporteve, ora 18:00) Nisma Socialdemokrate mban tubim elektoral në Ferizaj. (Restaurant “Fitorja”, ora 18:00)

Rinia e PDK-së organizon mbrëmje rinore, ku prezent do të jenë kandidatët për deputetë. (Pranver Rixos, ora 18:30)

LDK mban tubim në Prizren. (Palestra e Sportit “Sezai Surroi”, ora 19:00)

PDK mban tubim me qytetarët e Shtimes. (Shtëpia e Kulturës, ora 19:30)

Hapet festivali i filmit “Hyjnesha në Fron”. (Pallati i Rinisë, amfiteatri i ish-ASK, ora 19:30)

Nisma Socialdemokrate mban tubim elektoral në Kaçanik. (Shtëpia e Kulturës, ora 19:30)