Nik Xhelilaj vazhdon karrierën në Turqi

Nik Xhelilaj vazhdon karrierën në Turqi

Aktori shqiptar Nik Xhelilaj, pas interpretimeve të roleve në serialet “Her sevda Bird veda” dhe “Kayip Sehirdhe”, aktualisht është i angazhuar në seriailn “Donulay”, i cili është shkruar nga Çağrı Bayrak, me regji të Yağmur Ünal dhe Med Yapım. Në këtë projekt janë të përfshirë emra të njohur të kinematografisë turke si Ozge Gurel, Can Yaman, Turku Turan etj.

Kurse edhe mediat turke kanë shkruar për Xhelilajn, ku e cilësojnë si aktor të talentuar që premton shumë. Kujtojmë se Nik Xhelilaj së fundmi ishte pjesë e një filmi të shkurtër shqiptar “Anija”./21Media