Diskutojnë për mundësinë e arritjes së koalicionit

Diskutojnë për mundësinë e arritjes së koalicionit

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), pas mbledhjes së grupit parlamentar ka filluar takimin edhe me e kryesisë së kësaj partie.

Këto takime, po zhvillohen për mundësinë e arritjes së koalicionit bashkëqeverisës me VV-në.

Kreu i VV-së, Albin Kurti sot i bëri thirrje udhëheqjes së LDK-së që sa më parë t’i dërgojë emrat e 5 ministrave dhe zëvendëskryministrit të parë.

Ndërsa sot nga orën 15:00 pritet të takohet presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti për t’u konsultuar për mandatarin.

Më 26 dhjetor të viti 2019 është zgjedhur kryetari i kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca me mbështetjen e LDK-së./21Media