Partitë politike PDS dhe AAK nisin mbledhjet

Partitë politike PDS dhe AAK nisin mbledhjet

Ka filluar mbledhja e këshillit drejtues të PSD-së, ku do të vendoset për një koalicion të mundshëm në mes Partinë Socialdemokrate (PSD) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti sot në një prononcim për media ka deklaruar se si parti kanë përafrim me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe se beson se gjatë ditës së sotme pas mbledhjes së Këshillit do të takohet me kryetarin e kësaj partie, Ramush Haradinaj.

Edhe AAK ka filluar mbledhjen e Këshillit drejtues./21Media