Në orë 12:44 filloi takimi

Në orë 12:44 filloi takimi

Ka filluar takimi i Listës Serbe me zyrtarët lokalë serbë të komunave me shumicë serbe të Kosovës.

Në këtë takim po diskutohet për situatën politike dhe formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, shkruan rtv21.tv.

Në takimin e sotëm, i cili mbahet në ndërtesën ku të hënën ndërhyri Policia speciale e Kosovës, do të flasë fillimisht  ndihmësi i të shefit të Zyrës për Kosovë, Petar Petkoviq./21Media